Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Cyberbezpieczeństwo – bezpłatne warsztaty dla uczniów i rodziców

Informujemy, że nabór do projektu Akademii Bezpiecznego Internetu, w ramach którego organizujemy bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa śląskiego został zamknięty.
Ze szkołami, które się zakwalifikowały skontaktujemy się.
Dziękujemy za zainteresowanie.

Cyberbezpieczeństwo – bezpłatne warsztaty dla uczniów i rodziców

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza szkoły do udziału w projekcie Akademii Bezpiecznego Internetu, w ramach którego organizuje bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.

Problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci staje się być coraz bardziej dostrzegany. Zagrożenia takie jak: hejt, agresja w sieci, sexting, uzależnienia od gier, czy niebezpieczne gry namawiające graczy do zachowań ryzykownych to realne zagrożenia!

Awaria telefonów

W związku z awarią telefonów stacjonarnych prosimy o kontakt na poniższe numery telefonów:

  • Sekretariat - 508564325
  • Zespół ds. aplikacji (platforma SEKAP i podpis CC SEKAP) - 512227089
  • Zespół ds. e-usług (Otwarty Regionalny System Informacji Przestrzennej ORSIP) - 572165690
  • Zespół ds. finansowo – księgowych - 508300881
  • Zespół ds. projektów teleinformatycznych (Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa ŚRSS) – 512227056
  • Zespół ds. rozwoju kapitału ludzkiego - 508300754
  • Zespół ds. technicznych - 508564321

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu - „Razem zmieniamy Internet na lepsze”

Jest to już  13. edycja tego wydarzenia w Polsce. W tym roku organizatorzy -Polskie Centrum Programu Safer Internet - chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z użytkowników jest odpowiedzialny za to co robi w sieci, co w niej umieszcza i w jaki sposób z niej korzysta.

IV Forum e-Regionów

8 - 9 grudnia 2016 r. w Katowicach odbyło się IV Forum e-Regionów. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich z 9 regionów.

Forum e-Regionów to organizowane cyklicznie przez ŚCSI spotkania przedstawicieli wszystkich województw, podczas których osoby zajmujące się rozwojem społeczeństwa informacyjnego dyskutują o bieżących działaniach.