Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Rekrutacja na kolejny temat warsztatów ICT.

Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów z narzędzi ICT.

Temat III: Optymalizacja CMS-a WordPress dla wyszukiwarek”

Dlaczego?

Już blisko 1/3 wszystkich stron internetowych pracuje na najpopularniejszym CMS-ie jakim jest WordPress. Pierwotnie rozwijany jako platforma blogowa, dziś system ten "napędza" poważne serwisy o ogromnych zasięgach, posiada też ponad 60 tysięcy w większości darmowych wtyczek rozszerzających jego funkcjonalności.

Pomimo tak dużego zasięgu, WordPress domyślnie nie jest w pełni przyjazny dla wyszukiwarek internetowych. Na warsztacie omówimy metody podstawowej, jak i bardziej zaawansowanej optymalizacji silnika z wykorzystaniem własnych opcji konfiguracyjnych jak i wybranych wtyczek. Wykorzystanie tej wiedzy pomoże w zwiększeniu zasięgu serwisu opartego na systemie WordPress w wyszukiwarkach bez specjalistycznych umiejętności programistycznych.

Dla kogo?

Administratorzy serwisów opartych o system CMS WordPress oraz osoby które chciałby poznać to narzędzie.

Szkolenie dedykowane jest osobom posiadającym serwisy oparte o najpopularniejszy na świecie CMS WordPress. Nie jest wymagana wiedza z zakresu języka HTML czy PHP, ale wskazana będzie podstawowa umiejętność pracy w WordPressie, lub ew. innym CMSie.
Warsztat pomoże w przygotowaniu serwisów, które będą szybsze i przyjaźniejsze dla robotów indeksujących treści, co pomoże im zdobyć więcej wizyt z bezpłatnych wyników wyszukiwarek internetowych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja.

Gdzie?

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego,

ul. Powstańców 34, Katowice – sala 205

Kiedy?

23.11.2017r. (czwartek)

Autor: Magdalena Cicha 2017-11-06