Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Temat V: Otwarte dane przestrzenne w JST

PROWADZĄCY:

ŁUKASZ PRAŻMO – specjalista w zakresu GIS, od ponad 10 lat zajmujący się projektami związanymi z analizami danych przestrzennych i wdrażaniem systemów do ich publikacji w administracji publicznej i przedsiębiorstwach. Posiada doświadczenie w realizacji projektów związanych z analizą danych przestrzennych i udostępnianiem ich w Internecie. Autor kilkudziesięciu wystąpień i artykułów nt. GIS w prasie branżowej.

 

 

 

Temat V: Otwarte dane przestrzenne w JST

Potrzeba i konieczność realizacji szkolenia z zakresu otwartych danych przestrzennych wynika z obowiązującego prawa, które nakłada obowiązek utworzenia i udostępnienia metadanych oraz zbiorów danych przestrzennych. Wysokiej jakości dane przestrzenne to podstawa funkcjonowania każdego systemu informacji przestrzennej oraz infrastruktury informacji przestrzennej, dlatego ważne by posiadać odpowiednią wiedzę, która pomoże wdrażać kolejne etapy obowiązujących ustaw.

Podczas szkolenia zostaną poruszone zagadnienia dotyczące otwartości danych, podstaw prawnych dotyczących otwartych danych przestrzennych, dostępnych usług danych przestrzennym, a także zostaną podane przykłady integracji i harmonizacji danych. Szkolenie będzie miało formę wykładu, który poprowadzi specjalista w tej dziedzinie.

Grupa docelowa: Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników wydziałów geodezji i kartografii  JST.

Termin: 19 października 2017 roku (czwartek)

Czas: godz. 8.30 – 15.30

Miejsce: Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK, ul. Żelazna 17 C, Sala C23

Rejestracja

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Kontakt: Marzenna Czop (32) 700 78 35