Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

OPEN SPACE - Promocja e-administracji w woj. Śląskim

Promocja e-administracji w województwie śląskim

Bezpłatne warsztaty pn. „Promocja e-administracji w województwie śląskim”. 

Grupa docelowa:

Osoby zajmujące się rozwojem e-usług w urzędzie, takie jak: koordynatorzy, zastępcy koordynatorów, administratorzy, redaktorzy katalogu e-usług, osoby zajmujące się promocją urzędu, prowadzeniem strony internetowej i BIP itd. Również inne osoby, którym leży na sercu upowszechnianie e-administracji w województwie śląskim. 

Podczas warsztatów wspólnie zostały wyszukane rozwiązania na wypromowanie usług świadczonych przez urzędy drogą elektroniczną, celem zwiększenia ich wykorzystania przez mieszkańców, przedsiębiorców oraz urzędników.  Zebrane pomysły pomogą w wypracowaniu wspólnego planu upowszechnienia e-administracji w woj. śląskim.

Dodatkowym celem było nawiązanie kontaktów z osobami zajmującymi się promocją i/lub rozwojem e-administracji w JST, co pozwoli na bardziej efektywne prowadzenie działań (wzajemne publikacje o podejmowanych działaniach, wymiana dobrych praktyk, wspólne akcje promocyjne, ewentualne wspólne projekty)

Warsztaty zostały przeprowadzone metodą „open space”, której główną zaletą jest fakt, iż to uczestnicy sami decydują o dokładnej tematyce dopiero w trakcie trwania spotkania. Dzięki takiej formule możliwe jest skupienie się na rozwiązaniu problemów wskazanych przez samych uczestników. Wymiana doświadczeń i pomysłów pozwoliła na wypracowanie bardziej efektywnego planu dalszych działań służących rozwojowi e-administracji w regionie.


Miejsce: Hotel Qubus, Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Termin: 2 października 201r. (piątek)

Godzina: 09:00 – 16:00

Warsztaty organizowane w ramach Regionalnego Programu Promocji Społeczeństwa Informacyjnego. 

CO TO JEST OPEN SPACE?

Open Space Technology (OST) jest procesem samoorganizacji grupy – sami uczestnicy tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania spotkania. Dzięki temu oraz określonym zasadom OST umożliwia maksymalne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych tematem uczestników.

Cztery zasady otwartej przestrzeni:

  • Na spotkanie przychodzą zawsze właściwe osoby. Pasja jest ważniejsza niż miejsce zajmowane w organizacyjnej hierarchii.
  • Nie ma niewłaściwej pory na rozpoczęcie gry. Kreatywność i zaangażowanie nie działają jak mechanizm w zegarku.
  • Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Zatrzymywanie się na wydarzeniach z przeszłości i narzekanie na utracone możliwości to strata czasu.
  • Koniec to koniec. Kiedy rozmowa się zakończy, przejdź do kolejnego punktu

Uczestników warsztatów, którzy pracują w działach IT prosimy o wypełnienie kwestionariusza ankiety - LINK

Ważne informacje dla uczestników znajdują się w pliku poniżej.

Autor: Magdalena Cicha