Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Konferencja nt. e-usług 2014-2020

Rozwój e-usług publicznych 2014-2020 w województwie śląskim.

Podobne potrzeby – wspólne projekty?

Konferencja odbyła się w Szczyrku w dniach 10-11 grudnia 2013 r.

Celem głównym spotkania było zdiagnozowanie potrzeb JST-ów i instytucji publicznych w zakresie e-usług publicznych w woj. śląskim w perspektywie finansowej 2014-2020. W trakcie pierwszej części konferencji   przedstawione zostały założenia przyszłej perspektywy w odniesieniu do finansowania e-usług oraz zaprezentowane zostały wypracowane do tej pory dobre praktyki w tym zakresie. Tematyka spotkania koncentrowała się na dwóch obszarach: e-administracja i e-zdrowie.

W części warsztatowej uczestnicy wspólnie wypracowali wstępne propozycje rozwiązań informatyzacji świadczenia usług publicznych, przedyskutowali możliwości budowania partnerstw wielopodmiotowych i realizacji wspólnych projektów zaspokajających zidentyfikowane potrzeby jednostek skorelowane z potrzebami mieszkańców regionu.

Jesteśmy pewni, że aktywny udział przedstawicieli instytucji publicznych – urzędów i placówek opieki zdrowotnej - pozwoli na zwiększenie jakości podejmowanych działań na poziomie regionalnym jak i lokalnym. W spotkaniu udział wzięły osoby odpowiedzialnych za informatyzację procesów i usług w administracji publicznej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia